  • MKT1817333015
MKT1817333015
advertisement
Manufacturer No:
MKT1817333015
HK JDW NO:
886-MKT1817333015
Package:
Radial
Datasheet:
MKT1817333015
Description:
MKT1817 0.033μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 100V-DC 63V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1817333015
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    Radial
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT1817
  • Size / Dimension
    0.283Lx0.098W 7.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Voltage - Rated AC
    63V
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • Dielectric
    PET
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Height Seated (Max)
    0.256 6.50mm
  • Length
    7.1882mm
  • Width
    2.4892mm