  • MKT1820422405
MKT1820422405
advertisement
Manufacturer No:
MKT1820422405
HK JDW NO:
886-MKT1820422405
Datasheet:
MKT1820422405
Description:
MKT1820 0.22μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Quantity:
In Stock : 14691
Step5Bar-code shipping tag
MKT1820422405
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    Radial
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT1820
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.512Lx0.354W 13.00mmx9.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    6.5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Length
    6mm
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height
    12.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.610 15.50mm
  • Length
    13.0048mm
  • Width
    8.9916mm