  • MKT1820447405
MKT1820447405
advertisement
Manufacturer No:
MKT1820447405
HK JDW NO:
886-MKT1820447405
Datasheet:
MKT1820447405
Description:
MKT1820 0.47μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1820447405
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT1820
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.335W 18.00mmx8.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Applications
    DC Link, DC Filtering
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    8.5mm
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    0.571 14.50mm