  • MKT1822410105V
MKT1822410105V
advertisement
Manufacturer No:
MKT1822410105V
HK JDW NO:
886-MKT1822410105V
Datasheet:
MKT1822410105V
Description:
MKT1822 0.1μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 1kV-DC 220V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1822410105V
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MKT1822
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    1.043Lx0.413W 26.50mmx10.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.1μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    10.5mm
  • Voltage - Rated AC
    220V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Lead Spacing
    0.886 22.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    0.728 18.50mm
  • Length
    26.4922mm
  • Width
    10.4902mm