  • MKT1822433256
MKT1822433256
advertisement
Manufacturer No:
MKT1822433256
HK JDW NO:
886-MKT1822433256
Datasheet:
MKT1822433256
Description:
MKT1822 0.33μF Film Capacitor ±20% Radial PC Pins 250V-DC 160V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1822433256
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MKT1822
  • Size / Dimension
    0.709Lx0.256W 18.00mmx6.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.33μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    6.5mm
  • Voltage - Rated AC
    160V
  • Lead Pitch
    15mm
  • Lead Spacing
    0.591 15.00mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    0.492 12.50mm
  • Length
    18.0086mm
  • Width
    6.5024mm