  • MKT1822468405
MKT1822468405
advertisement
Manufacturer No:
MKT1822468405
HK JDW NO:
886-MKT1822468405
Datasheet:
MKT1822468405
Description:
MKT1822 0.68μF Film Capacitor ±10% Radial PC Pins 400V-DC 200V-AC Polyester, Metallized Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MKT1822468405
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~100°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Series
    MKT1822
  • Size / Dimension
    1.240Lx0.453W 31.50mmx11.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    400V
  • Depth
    11.5mm
  • Voltage - Rated AC
    200V
  • Lead Pitch
    27.5mm
  • Lead Spacing
    1.083 27.50mm
  • Lead Diameter
    800 μm
  • Height Seated (Max)
    0.807 20.50mm
  • Length
    31.496mm
  • Width
    11.5062mm