  • MLF1005G1R0KT000
MLF1005G1R0KT000
advertisement
Manufacturer No:
MLF1005G1R0KT000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLF1005G1R0KT000
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MLF1005G1R0KT000
Description:
Quantity:
In Stock : 1492
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLF1005G1R0KT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLF
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    40mA
  • Reference Standard
    AEC-Q200
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    1μH
  • Test Frequency
    10MHz
  • DC Resistance (DCR)
    640mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    120MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 10MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductance Frequency - Test
    10MHz
  • Rated Current-Max
    40A
  • Special Feature
    INDUCTANCE IS MEASURED AT 1 MILLI AMPERE
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm