  • MLF1608C270K
MLF1608C270K
advertisement
Manufacturer No:
MLF1608C270K
HK JDW NO:
769-MLF1608C270K
Package:
Datasheet:
MLF1608C270K
Step5Bar-code shipping tag
MLF1608C270K
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Weight
    2.012816mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
    EAR99
  • Resistance
    1.2Ohm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    2mA
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    27 μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • Max DC Current
    2mA
  • Frequency - Self Resonant
    35MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    40
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.8Ohm
  • Inductance Tolerance
    10%
  • Inductance-Nom (L)
    27 µH
  • Special Feature
    MULTILAYER
  • Height
    787.4μm
  • Length
    1.6002mm