  • MLF1608C270KT
MLF1608C270KT
advertisement
Manufacturer No:
MLF1608C270KT
HK JDW NO:
769-MLF1608C270KT
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MLF1608C270KT
Step5Bar-code shipping tag
MLF1608C270KT
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Weight
    3.997283mg
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLF
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
    1
  • Depth
    950μm
  • Current Rating
    2mA
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.8Ohm Max
  • Max DC Current
    2mA
  • Frequency - Self Resonant
    15MHz
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    20 @ 1MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Q Factor
    20
  • Height
    800μm
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm