  • MLF1608DR27J
MLF1608DR27J
advertisement
Manufacturer No:
MLF1608DR27J
HK JDW NO:
769-MLF1608DR27J
Package:
Datasheet:
MLF1608DR27J
Step5Bar-code shipping tag
MLF1608DR27J
  • Tolerance
    5%
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    150mA
  • Case Code (Imperial)
    0603
  • Inductance
    270 nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    350MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    15
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    15
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    600mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.27 µH
  • Height
    787.4μm
  • Length
    1.6002mm