  • MLF2012C270KTD25
MLF2012C270KTD25
advertisement
Manufacturer No:
MLF2012C270KTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLF2012C270KTD25
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
MLF2012C270KTD25
Description:
Quantity:
In Stock : 1145
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
MLF2012C270KTD25
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
    MLF
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, Blister Plastic, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    5mA
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    27μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    17MHz
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    30 @ 1MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Rated Current-Max
    0.005A
  • Special Feature
    INDUCTANCE IS MEASURED AT 0.1 MILLI AMPERE
  • Height Seated (Max)
    0.057 1.45mm