  • MLF2012DR22J
MLF2012DR22J
advertisement
Manufacturer No:
MLF2012DR22J
HK JDW NO:
769-MLF2012DR22J
Step5Bar-code shipping tag
MLF2012DR22J
    WRAPAROUND
  • Weight
    5.499807mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.45mm
  • Current Rating
    250mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Inductance
    220 nH
  • Test Frequency
    25MHz
  • Max DC Current
    250mA
  • Frequency - Self Resonant
    330MHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    20
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    20
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    300mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.22 µH
  • DC Current
    250mA
  • Height
    1.2446mm
  • Length
    2.2mm
  • Width
    1.2446mm