  • MLG0603P4N2BT000
MLG0603P4N2BT000
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603P4N2BT000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLG0603P4N2BT000
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
MLG0603P4N2BT000
Description:
Quantity:
In Stock : 11773
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603P4N2BT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLG-P
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±0.1nH
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    350mA
  • Inductance
    4.2nH
  • Test Frequency
    500MHz
  • DC Resistance (DCR)
    400mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    5.8GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    14 @ 500MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    14
  • Inductance Frequency - Test
    500MHz
  • Rated Current-Max
    0.35A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm