  • MLG0603S39NJT000
MLG0603S39NJT000
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603S39NJT000
HK JDW NO:
769-MLG0603S39NJT000
Datasheet:
MLG0603S39NJT000
Description:
FIXED IND 39NH 50MA 2 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603S39NJT000
  • Material - Core
    Ceramic, Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MLG
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Multilayer
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Current Rating
    50mA
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    39nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    1.4GHz
  • Q @ Freq
    6 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    6
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.05A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm