  • MLG0603S6N2HT000
MLG0603S6N2HT000
advertisement
Manufacturer No:
MLG0603S6N2HT000
HK JDW NO:
769-MLG0603S6N2HT000
Datasheet:
MLG0603S6N2HT000
Step5Bar-code shipping tag
MLG0603S6N2HT000
  • Material - Core
    Ceramic, Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MLG
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    ±3%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    Multilayer
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR
  • Current Rating
    250mA
  • Inductance
    6.2nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    550mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    4.2GHz
  • Q @ Freq
    5 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    5
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.25A
  • Height Seated (Max)
    0.013 0.33mm