  • MLG1005S1N1ST
MLG1005S1N1ST
advertisement
Manufacturer No:
MLG1005S1N1ST
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLG1005S1N1ST
Package:
0402
Datasheet:
Description:
Quantity:
In Stock : 11288
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLG1005S1N1ST
  • Package / Case
    0402
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Core Material
    CERAMIC
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Inductance
    1.1 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    1A
  • Frequency - Self Resonant
    19.3GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    7
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    7
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    30mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0011 µH
  • Special Feature
    INDUCTANCE TOLERANCE IS 0.3 NANO HENRY
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm