  • MLG1005S27NJT
MLG1005S27NJT
advertisement
Manufacturer No:
MLG1005S27NJT
HK JDW NO:
769-MLG1005S27NJT
Package:
0402
Step5Bar-code shipping tag
MLG1005S27NJT
  • Package / Case
    0402
  • Surface Mount
    YES
  • Material - Core
    Ceramic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Series
    MLG1005S
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e1
  • Pbfree Code
    yes
    EAR99
  • Terminal Finish
    Tin/Silver/Copper (Sn/Ag/Cu)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    550μm
  • Construction
    Multilayer Chip
  • Military Standard
    Not
  • Inductance
    27 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    300mA
  • Frequency - Self Resonant
    2GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Inductor Type
    GENERAL PURPOSE INDUCTOR
  • Q Factor
    8
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    800mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.027 µH
  • DC Current
    300mA
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm