  • MLG1005SR11HT000
MLG1005SR11HT000
advertisement
Manufacturer No:
MLG1005SR11HT000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLG1005SR11HT000
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MLG1005SR11HT000
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLG1005SR11HT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic, Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLG
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Current Rating
    150mA
  • Inductance
    110nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    2.2Ohm Max
  • Frequency - Self Resonant
    700MHz
  • Q @ Freq
    8 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    8
  • Inductance Frequency - Test
    100MHz
  • Rated Current-Max
    0.15A
  • Height Seated (Max)
    0.022 0.55mm