  • MLG1608B22NJT000
MLG1608B22NJT000
advertisement
Manufacturer No:
MLG1608B22NJT000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLG1608B22NJT000
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MLG1608B22NJT000
Description:
Quantity:
In Stock : 16790
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLG1608B22NJT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Lifecycle Status
    OBSOLETE (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Material - Core
    Ceramic, Non-Magnetic
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2011
  • Series
    MLG
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.031W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    Unshielded
  • Depth
    950μm
  • Current Rating
    500mA
  • Case Code (Metric)
    1608
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    22nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    350mOhm Max
  • Max DC Current
    500mA
  • Frequency - Self Resonant
    2.3GHz
  • Q @ Freq
    12 @ 100MHz
  • Height
    950μm
  • Height Seated (Max)
    0.037 0.95mm