  • MLIF-1000/500-75BC
MLIF-1000/500-75BC
advertisement
Manufacturer No:
MLIF-1000/500-75BC
Manufacturer:
L3 Narda-MITEQ
HK JDW NO:
439-MLIF-1000/500-75BC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLIF-1000/500-75BC
  • Part Status
    Active
  • Additional Feature
    SMA-F
  • Construction
    COAXIAL
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • RF/Microwave Device Type
    NARROW BAND LOW POWER
  • Operating Frequency-Max
    1250MHz
  • Operating Frequency-Min
    750MHz
  • VSWR-Max
    2
  • Characteristic Impedance
    50Ohm