  • MLK1005S3N9S
MLK1005S3N9S
advertisement
Manufacturer No:
MLK1005S3N9S
HK JDW NO:
769-MLK1005S3N9S
Package:
Datasheet:
MLK1005S3N9S
Step5Bar-code shipping tag
MLK1005S3N9S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Material - Core
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Packaging
    Cut Tape
  • Pbfree Code
  • Resistance
    120mOhm
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
    1
  • Depth
    600μm
  • Current Rating
    400mA
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Inductance
    3.9 nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • Max DC Current
    400mA
  • Frequency - Self Resonant
    7.8GHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    7
  • Q Factor
    7
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    250mOhm
  • Inductance-Nom (L)
    0.0039 µH
  • DC Current
    400mA
  • Height
    508μm
  • Length
    1.1mm