  • MLK1005S68NJT000
MLK1005S68NJT000
advertisement
Manufacturer No:
MLK1005S68NJT000
HK JDW NO:
769-MLK1005S68NJT000
Datasheet:
MLK1005S68NJT000
Description:
FIXED IND 68NH 150MA 1.5 OHM SMD
Step5Bar-code shipping tag
MLK1005S68NJT000
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 2 months ago)
    0402 (1005 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Material - Core
    Non-Magnetic
  • Shape/Size Description
    RECTANGULAR PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
    Multilayer
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    600μm
  • Current Rating
    150mA
  • Inductance
    68nH
  • Test Frequency
    100MHz
  • DC Resistance (DCR)
    1.5Ohm Max
  • Max DC Current
    150mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.4GHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Q @ Freq
    6 @ 100MHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    6
  • Height
    600μm
  • Height Seated (Max)
    0.024 0.60mm