  • MLP2016V2R2MT
MLP2016V2R2MT
advertisement
Manufacturer No:
MLP2016V2R2MT
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLP2016V2R2MT
Package:
0806 (2016 Metric)
Datasheet:
MLP2016V2R2MT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLP2016V2R2MT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0806 (2016 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MLP
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.063W 2.00mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    1A
  • Case Code (Metric)
    2016
  • Case Code (Imperial)
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    212.5mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Height
    1mm
  • Height Seated (Max)
    0.039 1.00mm