  • MLP2520V2R2ST0S1
MLP2520V2R2ST0S1
advertisement
Manufacturer No:
MLP2520V2R2ST0S1
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MLP2520V2R2ST0S1
Package:
1008 (2520 Metric)
Datasheet:
MLP2520V2R2ST0S1
Description:
FIXED IND 2.2UH 1.1A 156 MOHM
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLP2520V2R2ST0S1
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Material - Core
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Multilayer
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Shielding
    Shielded
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    1.1A
  • Inductance
    2.2μH
  • Test Frequency
    2MHz
  • DC Resistance (DCR)
    156mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    2MHz
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm