  • MLS0805-4S7-102
MLS0805-4S7-102
advertisement
Manufacturer No:
MLS0805-4S7-102
Manufacturer:
Ferroxcube
HK JDW NO:
299-MLS0805-4S7-102
Package:
Datasheet:
Description:
FERROXCUBE - MLS0805-4S7-102 - Ferrite Bead, 0805 [2012 Metric], 1 kohm, 200 mA, MLS Series, 0.5 ohm, ± 25%
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLS0805-4S7-102
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Cut Tape
  • Published
    2000
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Active
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    800mOhm
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Max DC Current
    200mA
  • Filter Type
    DATA LINE FILTER
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    500mOhm
  • Output Impedance
    1000Ohm Ω
  • Height
    0.9mm