  • MLSG152M060JA0C
MLSG152M060JA0C
advertisement
Manufacturer No:
MLSG152M060JA0C
HK JDW NO:
192-MLSG152M060JA0C
Datasheet:
MLSG152M060JA0C
Description:
MLSG Slimpack 1500μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole 2.000Lx1.000W 50.80mmx25.40mm -55°C~125°C Bi-Polar FlatPack
Step5Bar-code shipping tag
MLSG152M060JA0C
  • Factory Lead Time
    28 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    MLSG Slimpack
  • Size / Dimension
    2.000Lx1.000W 50.80mmx25.40mm
  • Tolerance
    ±20%
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    60V
  • Capacitance
    1500μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    74mOhm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.500 12.70mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 125°C
  • Polarization
    Bi-Polar
  • Ripple Current @ Low Frequency
    9.3A @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    9.6A @ 20kHz
  • Height Seated (Max)
    0.500 12.70mm