  • MLX91221KDF-ABF-020-RE
MLX91221KDF-ABF-020-RE
advertisement
Manufacturer No:
MLX91221KDF-ABF-020-RE
HK JDW NO:
517-MLX91221KDF-ABF-020-RE
Package:
16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
Datasheet:
Description:
IC CURRENT SENSOR P&P 16SOIC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MLX91221KDF-ABF-020-RE
  • Package / Case
    16-SOIC (0.295", 7.50mm Width)
  • Supplier Device Package
    16-SOIC
  • Mfr
    Melexis Technologies NV
  • Operating Temperature
    -40°C ~ 125°C (TA)
  • Series
  • Voltage - Supply
    3.135V ~ 3.465V
  • Frequency
    DC ~ 300kHz
  • Output
    Fixed, Voltage
  • Current - Supply (Max)
    26mA
  • Response Time
    2μs
  • Sensor Type
    Hall Effect
  • Linearity
    ±0.6%
  • Sensitivity
    62.5mV/A
  • For Measuring
    AC/DC
  • Current - Sensing
    20A