  • MM5Z4V3ST1G
MM5Z4V3ST1G
advertisement
Manufacturer No:
MM5Z4V3ST1G
HK JDW NO:
699-MM5Z4V3ST1G
Datasheet:
MM5Z4V3ST1G
Description:
90Ohms ±3% 3μA @ 1V -65°C~150°C SC-79, SOD-523
Step5Bar-code shipping tag
MM5Z4V3ST1G
    SC-79, SOD-523
  • Supplier Device Package
    SOD-523
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C
  • Tolerance
    ±3%
  • Part Status
    Obsolete
  • Current - Reverse Leakage @ Vr
    3μA @ 1V
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    900mV @ 10mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    90Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    4.3V