  • MM60-EZH059-B5-R650
MM60-EZH059-B5-R650
advertisement
Manufacturer No:
MM60-EZH059-B5-R650
Manufacturer:
JAE Electronics
HK JDW NO:
398-MM60-EZH059-B5-R650
Package:
SMD/SMT
Description:
CONN MINI EXPRESS CARD LATCH SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MM60-EZH059-B5-R650
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Contact Material
    Stainless Steel
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Socket
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2006
  • Series
    MM60
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • Max Operating Temperature
    80°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Current Rating
    500mA
  • Contact Resistance
    55mOhm
  • Accessory Type
    Latch
  • Height
    5.9mm