  • MMB50A-4-N
MMB50A-4-N
advertisement
Manufacturer No:
MMB50A-4-N
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-MMB50A-4-N
Package:
Datasheet:
MMB50A-4-N
Description:
Quantity:
In Stock : 9528
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMB50A-4-N
    Select All
  • Series
    MMB (50W)
  • Size / Dimension
    6.81Lx3.66W x 1.42 H 173.0mmx93.0mmx36.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Type
    Enclosed
  • Max Operating Temperature
    65°C
  • Min Operating Temperature
    -10°C
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power Rating
    50W
  • Depth
    36mm
  • Number of Outputs
    2
  • Approval Agency
    cURus
  • Efficiency
    76%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Output Voltage
    12V
  • Voltage - Output 1
    12V
  • Current - Output (Max)
    2.1A 2.1A
  • Voltage - Input
    85V~132VAC
  • Output Current
    2.1A
  • Output Power
    50W
  • Voltage - Output 2
    12V
  • Current - Output 1
    2.1A
  • Minimum Load Required
    Yes
  • Current - Output 2
    2.1A
  • Height
    93mm
  • Length
    155mm
  • Width
    36mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Weight
    400g
  • Operating Temperature
    -10°C~65°C