  • MMBTH10Q-7-F
MMBTH10Q-7-F
advertisement
Manufacturer No:
MMBTH10Q-7-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-MMBTH10Q-7-F
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
MMBTH10Q-7-F
Description:
RF TRANSISTOR SOT23
Step5Bar-code shipping tag
MMBTH10Q-7-F
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
    1 (Unlimited)
  • Power - Max
    310mW
  • Transistor Type
    NPN
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    60 @ 4mA 10V
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    25V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    50mA
  • Frequency - Transition
    650MHz