  • MMC100A-2
MMC100A-2
advertisement
Manufacturer No:
MMC100A-2
Manufacturer:
Cosel USA, Inc.
HK JDW NO:
165-MMC100A-2
Package:
Datasheet:
MMC100A-2
Description:
Quantity:
In Stock : 4974
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMC100A-2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Operating Temperature
    0°C~65°C
  • Series
    MMC (100W)
  • Published
    2011
  • Size / Dimension
    8.19Lx3.66W x 1.97 H 208.0mmx93.0mmx50.0mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Open Frame
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Number of Outputs
    3
  • Approval Agency
    cURus
  • Efficiency
    75%
  • Voltage - Isolation
    2kV
  • Voltage - Output 1
    5V
  • Current - Output (Max)
    13A 1.5A 1A
  • Voltage - Input
    85V~132VAC
  • Output Power
    100W
  • Voltage - Output 2
    12V
  • Current - Output 1
    13A
  • Voltage - Output 3
    -12V
  • Minimum Load Required
    Yes
  • Current - Output 2
    1.5A
  • Current - Output 3
    1A
  • Height
    93mm
  • Length
    190mm
  • Width
    50mm