  • MMK10223K400A01L4
MMK10223K400A01L4
advertisement
Manufacturer No:
MMK10223K400A01L4
Manufacturer:
KEMET
HK JDW NO:
417-MMK10223K400A01L4
Package:
Radial
Datasheet:
Description:
22nF Film Capacitor 10% Radial Polypropylene Through Hole
Step5Bar-code shipping tag
MMK10223K400A01L4
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Contact Plating
    Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    Polypropylene
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    100°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V): 200
  • HTS Code
  • Capacitance
    22nF
  • Packing Method
    BULK
  • Depth
    4mm
  • Lead Pitch
    10mm
  • Capacitor Type
    FILM CAPACITOR
  • Dielectric
    PET
  • Lead Diameter
    600 μm
  • Size Code
    5116
  • Voltage
    400V
  • Height
    9mm
  • Length
    13mm