  • MMP100FRE60R4
MMP100FRE60R4
advertisement
Manufacturer No:
MMP100FRE60R4
HK JDW NO:
898-MMP100FRE60R4
Datasheet:
MMP100FRE60R4
Description:
FIXED RESISTOR SURFACE MOUNT, MMP Series, Metal Film, 60.4Ohm, 1W, ±1%, -55°C~155°C
Step5Bar-code shipping tag
MMP100FRE60R4
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Pbfree Code
    yes
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    ±50ppm/°C
  • Resistance
    60.4Ohm
  • Power (Watts)
    1W
  • Rated Power Dissipation (P)
    1W
  • Working Voltage
    350V