  • MMP100FRF29K4
MMP100FRF29K4
advertisement
Manufacturer No:
MMP100FRF29K4
Manufacturer:
Yageo
HK JDW NO:
898-MMP100FRF29K4
Package:
MELF, 0207
Datasheet:
MMP100FRF29K4
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMP100FRF29K4
  • Package / Case
    MELF, 0207
  • Operating Temperature
    -55°C~155°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    MMP
  • Size / Dimension
    0.087Diax0.232L 2.20mmx5.90mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    ±100ppm/°C
  • Resistance
    29.4kOhm
  • Composition
    Metal Film
  • Power (Watts)
    1W