  • MMPQ3904 TR13
MMPQ3904 TR13
advertisement
Manufacturer No:
MMPQ3904 TR13
HK JDW NO:
154-MMPQ3904 TR13
Package:
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
MMPQ3904 TR13
Description:
TRANSISTOR NPN QUAD SMD
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMPQ3904 TR13
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2010
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Power - Max
    1W
  • Transistor Type
    4 NPN (Quad)
  • DC Current Gain (hFE) (Min) @ Ic, Vce
    100 @ 10mA 1V
  • Vce Saturation (Max) @ Ib, Ic
    300mV @ 5mA, 50mA
  • Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max)
    40V
  • Current - Collector (Ic) (Max)
    200mA
  • Frequency - Transition
    450MHz