  • MMZ0402D220CT000
MMZ0402D220CT000
advertisement
Manufacturer No:
MMZ0402D220CT000
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MMZ0402D220CT000
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
MMZ0402D220CT000
Description:
Ferrite Beads 01005 22ohms 250mA SMD Signal Line
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMZ0402D220CT000
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    MMZ
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.25A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    700mOhm
  • Current Rating (Max)
    250mA
  • Impedance @ Frequency
    22Ohm @ 100MHz
  • Output Impedance
    22Ohm Ω
  • Height
    228.6μm
  • Length
    0.4mm
  • Width
    0.2mm