  • MMZ0402S151CT000
MMZ0402S151CT000
advertisement
Manufacturer No:
MMZ0402S151CT000
HK JDW NO:
769-MMZ0402S151CT000
Package:
01005 (0402 Metric)
Datasheet:
MMZ0402S151CT000
Description:
FERRITE BEAD 150 OHM 01005 1LN
Step5Bar-code shipping tag
MMZ0402S151CT000
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    01005 (0402 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Published
    2014
  • Series
    MMZ
  • Size / Dimension
    0.016Lx0.008W 0.40mmx0.20mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Case Code (Metric)
    0402
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    150Ohm
  • Max DC Current
    200mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.2A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    700mOhm
  • Impedance @ Frequency
    150Ohm @ 100MHz
  • Height
    228.6μm
  • Length
    0.4mm
  • Width
    0.2mm