  • MMZ0402S700C
MMZ0402S700C
advertisement
Manufacturer No:
MMZ0402S700C
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MMZ0402S700C
Package:
0402
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads 70ohms 0.45ohms 260mA
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMZ0402S700C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    SURFACE MOUNT
  • Package / Case
    0402
  • Material
    Ferrite
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    70Ohm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Passive Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip Bead
  • Physical Dimension
    L0.4XB0.2XH0.2 (mm)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    70Ohm
  • Max DC Current
    260mA
  • Filter Type
    FERRITE BEAD
  • Rated Current
    0.125A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    450mOhm