  • MMZ0603D560C
MMZ0603D560C
advertisement
Manufacturer No:
MMZ0603D560C
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MMZ0603D560C
Package:
0201
Datasheet:
MMZ0603D560C
Description:
Ferrite Beads 0201 56ohms
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMZ0603D560C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Passive Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Shielded
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip Bead
  • Physical Dimension
    L0.6XB0.3XH0.3 (mm)/L0.024XB0.012XH0.012 (inch)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    56Ohm
  • Max DC Current
    100mA
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • Rated Current
    0.1A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.05Ohm
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.3Ohm
  • Height
    300μm
  • Length
    600μm
  • Width
    300μm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Mounting Type
    SURFACE MOUNT
  • Package / Case
    0201
  • Material
    Ferrite
  • Tolerance
    25%