  • MMZ0603S471C
MMZ0603S471C
advertisement
Manufacturer No:
MMZ0603S471C
HK JDW NO:
769-MMZ0603S471C
Description:
Ferrite Beads Ferrite Chip Beads
Step5Bar-code shipping tag
MMZ0603S471C
    0201
  • Material
    Ferrite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    330μm
  • Construction
    Chip Bead
  • Frequency
    100MHz
  • Physical Dimension
    L0.6XB0.3XH0.3 (mm)/L0.024XB0.012XH0.012 (inch)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    470Ohm
  • Max DC Current
    50mA
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • Rated Current
    0.1A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    1.4Ohm
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1.8Ohm