  • MMZ0603S601HT000
MMZ0603S601HT000
advertisement
Manufacturer No:
MMZ0603S601HT000
HK JDW NO:
769-MMZ0603S601HT000
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
MMZ0603S601HT000
Description:
Ferrite Beads 600Ohm 25% 280mA
Step5Bar-code shipping tag
MMZ0603S601HT000
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
  • Package / Case
    0201 (0603 Metric)
  • Weight
    170.097139μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    MMZ
  • Size / Dimension
    0.024Lx0.012W 0.60mmx0.30mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Case Code (Metric)
    0603
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    600Ohm
  • Max DC Current
    280mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.28A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    750mOhm
  • Impedance @ Frequency
    600Ohm @ 100MHz
  • Height
    330.2μm
  • Length
    0.6mm
  • Width
    0.3mm