  • MMZ1005D100C
MMZ1005D100C
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1005D100C
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MMZ1005D100C
Package:
Datasheet:
Description:
TDK MMZ1005D100C FERRITE BEAD, 0.1OHM, 500MA, 0402
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1005D100C
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    SURFACE MOUNT
  • Number of Pins
    2
  • Material
    Ferrite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    100mOhm
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Passive Filters
  • Shielding
    Shielded
  • Construction
    Chip Bead
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    10Ohm
  • Max DC Current
    500mA
  • Filter Type
    FERRITE CHIP
  • Rated Current
    0.5A
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    200mOhm
  • Height
    500μm
  • Length
    1mm