  • MMZ1005D330CTD25
MMZ1005D330CTD25
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1005D330CTD25
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MMZ1005D330CTD25
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
MMZ1005D330CTD25
Description:
Ferrite Beads 0402 33ohms 400mA Signal Line AEC-Q200
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1005D330CTD25
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
    1
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
    0402
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    33Ohm
  • Max DC Current
    400mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.4A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    240mOhm
  • Impedance @ Frequency
    33Ohm @ 100MHz
  • Height
    558.8μm
  • Width
    0.5mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0402 (1005 Metric)
  • Weight
    652.039032μg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C