  • MMZ1005F750ET000
MMZ1005F750ET000
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1005F750ET000
HK JDW NO:
769-MMZ1005F750ET000
Datasheet:
MMZ1005F750ET000
Description:
FERRITE BEAD 75 OHM 0402 1LN
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1005F750ET000
    Select All
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2014
  • Series
    MMZ-E
  • Size / Dimension
    0.039Lx0.020W 1.00mmx0.50mm
  • Tolerance
    25%
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    250mA
  • Case Code (Metric)
    1005
  • Case Code (Imperial)
  • Impedance
    75Ohm
  • Max DC Current
    250mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    1Ohm
  • Impedance @ Frequency
    75Ohm @ 100MHz
  • Width
    0.5mm