  • MMZ1608B221CTDH5
MMZ1608B221CTDH5
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1608B221CTDH5
HK JDW NO:
769-MMZ1608B221CTDH5
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
MMZ1608B221CTDH5
Description:
Ferrite Beads 0603 220ohms 500mA Signal Line AEC-Q200
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1608B221CTDH5
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Series
    MMZ
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    220Ohm
  • Max DC Current
    500mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.5A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    250mOhm
  • Impedance @ Frequency
    220Ohm @ 100MHz
  • Height
    762μm
  • Width
    0.8mm