  • MMZ1608B601CTAH0
MMZ1608B601CTAH0
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1608B601CTAH0
HK JDW NO:
769-MMZ1608B601CTAH0
Datasheet:
MMZ1608B601CTAH0
Description:
TDK MMZ1608B601CTAH0FERRITE BEAD, 600 OHM, 500mA, 0603 , FULL REEL
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1608B601CTAH0
    0603 (1608 Metric)
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2001
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
    1 (Unlimited)
  • Depth
    800μm
  • Current Rating
    500mA
  • Impedance
    600Ohm
  • Max DC Current
    500mA
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    400mOhm
  • Current Rating (Max)
    500mA
  • Impedance @ Frequency
    600Ohms @ 100MHz
  • Height
    762μm
  • Length
    1.6002mm
  • Width
    787.4μm
  • Height (Max)
    0.030 0.75mm