  • MMZ1608Q601BTD25
MMZ1608Q601BTD25
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1608Q601BTD25
HK JDW NO:
769-MMZ1608Q601BTD25
Datasheet:
MMZ1608Q601BTD25
Description:
Ferrite Beads 0603 600ohms 200mA Signal Line AEC-Q200
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1608Q601BTD25
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • HTS Code
  • Packing Method
    TR, 7 INCH
  • Number of Functions
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    600Ohm
  • Max DC Current
    200mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.2A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    800mOhm
  • Impedance @ Frequency
    600Ohm @ 100MHz
  • Width
    0.8mm