  • MMZ1608Y102CTA00
MMZ1608Y102CTA00
advertisement
Manufacturer No:
MMZ1608Y102CTA00
HK JDW NO:
769-MMZ1608Y102CTA00
Datasheet:
MMZ1608Y102CTA00
Description:
Ind Chip Bead Multi-Layer 1KOhm 25% 100MHz Ferrite 400mA 0603 Punched Paper T/R
Step5Bar-code shipping tag
MMZ1608Y102CTA00
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (NOT RECOMMENDED FOR NEW DESIGN) (Last Updated: 1 month ago)
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Core Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Not For New Designs
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    800μm
  • Case Code (Imperial)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    1kOhm
  • Max DC Current
    400mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.4A
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    450mOhm
  • Impedance @ Frequency
    1kOhm @ 100MHz