  • MMZ2012S800A
MMZ2012S800A
advertisement
Manufacturer No:
MMZ2012S800A
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-MMZ2012S800A
Package:
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 80Ohm 25% 100MHz 800mA 100mOhm DCR 0805
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
MMZ2012S800A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    SURFACE MOUNT
  • Material
    Ferrite
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • HTS Code
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    1.45mm
  • Current Rating
    800mA
  • Frequency
    100MHz
  • Case Code (Metric)
    2012
  • Case Code (Imperial)
    0805
  • Physical Dimension
    L2.0XB1.25XH0.85 (mm)/L0.079XB0.049XH0.033 (inch)
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    80Ohm
  • Max DC Current
    800mA
  • DC Resistance (DCR) - Parallel
    100mOhm
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    0.1Ohm
  • Height
    850μm
  • Length
    2mm
  • Width
    1.25mm